Ginekologia i Położnictwo
we Wrocławiu

Centrum ZimMed to sieć specjalistycznych gabinetów ginekologiczno-położniczych.

W oparciu o doświadczony zespół lekarzy klinicystów oraz nowoczesny sprzęt zapewniamy pełną diagnostykę i leczenie schorzeń narządu płciowego oraz pełne specjalistyczne prowadzenie ciąży. Dodatkowo kwalifikujemy i przeprowadzamy zabiegi laserowego zwężania pochwy.

Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Laser MonaLisa Touch w leczeniu nietrzymania moczu

Pacjentkom ze zdiagnozowanym nietrzymaniem moczu przez ostatnie dekady można było zaproponować wiele rozwiązań inwazyjnych i zabiegowych, takich jak podnoszenie cewki moczowej wszywanymi taśmami czy plastykę pochwy. Niestety metody te nie dawały zawsze oczekiwanych efektów.

Innowacją w leczeniu schorzeń uroginekologicznych i zaburzeń statyki narządu rodnego jest wprowadzenie terapii Laserem Monalisa Touch.

 

Nietrzymanie moczu jest przyczyną dyskomfortu życia szczególnie w okresie okołomenopauzalnym, choć również często dotyczy młodszych kobiet (w tym po porodach siłami natury), występują u ponad 70- 90 % populacji. Wiele kobiet nie zgłasza swoich dolegliwości lekarzowi i godzi się ze swoim zdrowotnym problemem – niepotrzebnie.

Nietrzymanie moczu u kobiety może objawiać się popuszczaniem samoistne moczu przy kucnięciu, kaszlu, tańcu czy innym wysiłku. Czasem przybiera postać nagłej niepohamowanej  potrzeby oddania moczu.

Terapia z wykorzystaniem MonaLisa Touch jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie bez potrzeby hospitalizacji. Z medycznego  punktu widzenia polega on na wzmocnieniu ścian pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru cewki moczowej poprzez fototermiczne, nieablacyjne działanie lasera.

Do dodatkowych korzystnych efektów leczniczego działania lasera należy zaliczyć odbudowę błony śluzowej i lepsze nawilżenie pochwy, zmniejszenie i poprawa jej elastyczności.

Zapraszamy na konsultację i kwalifikację do zabiegu. Nasi lekarze pozostają do Państwa dyspozycji i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów na temat MonaLisa Touch
1. Leczenie nietrzymania moczu przy użyciu MonaLisa Touch

2. Kwalifikacja do zabiegu laserem Mona Lisa Touch

3. Życie seksualne z MonaLisa Touch

4. Rehabilitacja po porodzie

5. Laser MonaLisa Touch we Wrocławiu