Ginekologia i Położnictwo
we Wrocławiu

Centrum ZimMed to sieć specjalistycznych gabinetów ginekologiczno-położniczych.

W oparciu o doświadczony zespół lekarzy klinicystów oraz nowoczesny sprzęt zapewniamy pełną diagnostykę i leczenie schorzeń narządu płciowego oraz pełne specjalistyczne prowadzenie ciąży. Dodatkowo kwalifikujemy i przeprowadzamy zabiegi laserowego zwężania pochwy.

Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Terapia laserem MonaLisa jako sposób na zwiększenie satysfakcji ze współżycia

Satysfakcja z życia seksualnego dla obojga partnerów jest ważne dla utrzymania dobrych wzajemnych relacji i przekłada się na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Podczas swojego życia kobieta jest narażona na wiele czynników, które mogą poprzez negatywny wpływ na pochwę i narządy rodne obniżyć jakość czerpanej ze współżycia przyjemności. Można do nich zaliczyć liczne lub zabiegowe porody, okres menopauzy czy też problemy z nietrzymaniem moczu. Z wiekiem dochodzi również do fizjologicznego rozluźnienia ścian pochwy. 

Zabiegi w obrębie pochwy wykonywane laserem MonaLisa Touch nie bez powodu określane są jako „laserowe zwężanie pochwy”, „laserowa rewitalizacja pochwy”, „laserowe obkurczanie pochwy”, bądź „laserowa korekta pochwy”. Wszystkie te określenia trafnie opisują efekt działania lasera na błonę śluzową i ściany pochwy.

W wyniku laseroterapii dochodzi do powstania mikrourazów w ścianie pochwy. Stymulowana do odbudowy błona śluzowa w efekcie staje się bardziej elastyczna, a sama pochwa ciaśniejsza i lepiej nawilżona. Zmiany te przekładają się na lepsze odczuwanie przyjemności i są źródłem większej satysfakcji ze współżycia zarówno dla kobiety jak i jej partnera.

Początkowo wykorzystanie Lasera MonaLisa Touch było ukierunkowane w na leczenie nietrzymania moczu. W wyniku badań i obserwacji, a także znakomitej większości wywiadów Pacjentek wskazujących na wyraźne zwiększenie odczuwanej satysfakcji ze współżycia, laser znalazł zastosowanie w przeciwdziałaniu nadmiernego rozluźnienia pochwy i jako zabieg służący poprawie komfortu w kontaktach intymnych.

Wszystkim naszym Pacjentkom skarżącym się na osłabienie doznań podczas współżycia proponujemy zabiegi laserowe MonaLisa Touch. Jest to też propozycja dla kobiet po urodzeniu dziecka, umożliwiająca powrót do wcześniejszych warunków w obrębie narządu rodnego.

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów na temat MonaLisa Touch
1. Leczenie nietrzymania moczu przy użyciu MonaLisa Touch

2. Kwalifikacja do zabiegu laserem Mona Lisa Touch

3. Życie seksualne z MonaLisa Touch

4. Rehabilitacja po porodzie

5. Laser MonaLisa Touch we Wrocławiu