Ginekologia i Położnictwo
we Wrocławiu

Centrum ZimMed to sieć specjalistycznych gabinetów ginekologiczno-położniczych.

W oparciu o doświadczony zespół lekarzy klinicystów oraz nowoczesny sprzęt zapewniamy pełną diagnostykę i leczenie schorzeń narządu płciowego oraz pełne specjalistyczne prowadzenie ciąży. Dodatkowo kwalifikujemy i przeprowadzamy zabiegi laserowego zwężania pochwy.

Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Przeciwdziałanie zmianom poporodowym pochwy dzięki użyciu Lasera Monalisa


Poród i urodzenie zdrowego dziecka jest dla wielu kobiet jedną z najpiękniejszych chwil w życiu. Niezależnie od tych pozytywnych emocji, każda kobieta musi w okresie poporodowym zmierzyć się z pewnymi fizjologicznymi zmianami, które nastąpiły w jej organizmie podczas trwania i rozwiązania ciąży.

Do najczęstszych problemów zaliczyć można powrót do wagi sprzed okresu ciąży, rozstępy na skórze oraz problemy z jej obkurczeniem po urodzeniu dziecka.  Pojawiający się dyskomfort związany z intymnymi strefami ciała jest z kolei często pomijany.

Poród naturalny może być powodem rozluźnienia tkanek pochwy, który wraz z innymi objawami nosi nazwę zespołu rozluźnienia pochwy.  Taki stan rzeczy u wielu kobiet przekłada się na zmniejszenie odczuwania przyjemności ze współżycia.  Dodatkowo pojawić się mogą, wcześniej nieobecne, problemy z nietrzymaniem moczu.

Do niedawna jedynym środkiem na opisane dolegliwości były ćwiczenia dna miednicy, a ostatecznością zabiegi chirurgiczne. Współcześnie za sprawą rozwoju technologii laserowych w medycynie możliwa jest nieinwazyjna terapia obkurczania pochwy.

Laser MonaLisa Touch służący do rewitalizacji pochwy znajduje swoje istotne zastosowanie w rehabilitacji po urodzeniu dziecka. Pozwala on na szybszą regenerację tkanek pochwy, przywraca elastyczność jej ścianom i odbudowuje błonę śluzową zapobiegając wrażeniu rozluźnienia. Zmniejszenie rozmiarów oraz poprawa nawilżenia pozwala czerpać satysfakcję ze współżycia tak jak przed porodem. Użycie lasera sprawia, że pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna.

Wiele kobiet wzbrania się przed porodem siłami natury, argumentując swoje obawy właśnie niekorzystnymi zmianami na jakie narażona jest pochwa podczas rodzenia dziecka. Niekiedy presja partnera jest dodatkową negatywną motywacją w kierunku rozwiązywania ciąży drogą cięcia cesarskiego.

Należy pamiętać, że Cięcie Cesarskie jest operacją wykonywaną tylko ze wskazań medycznych i stanowi duże obciążenie dla organizmu matki. Jego przeprowadzenie wiąże się z ryzykiem wielu powikłań.

Możliwość skorzystania z laserowej rehabilitacji po porodzie naturalnym powinna być dla wielu kobiet argumentem za rodzeniem dziecka siłami natury.

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów na temat MonaLisa Touch
1. Leczenie nietrzymania moczu przy użyciu MonaLisa Touch

2. Kwalifikacja do zabiegu laserem Mona Lisa Touch

3. Życie seksualne z MonaLisa Touch

4. Rehabilitacja po porodzie

5. Laser MonaLisa Touch we Wrocławiu