Ginekologia i Położnictwo
we Wrocławiu

Centrum ZimMed to sieć specjalistycznych gabinetów ginekologiczno-położniczych.

W oparciu o doświadczony zespół lekarzy klinicystów oraz nowoczesny sprzęt zapewniamy pełną diagnostykę i leczenie schorzeń narządu płciowego oraz pełne specjalistyczne prowadzenie ciąży. Dodatkowo kwalifikujemy i przeprowadzamy zabiegi laserowego zwężania pochwy.

Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Znaczenie kwalifikacji i badania ginekologicznego w terapii laserem MonaLisa

Laser MonaLisa Touch stanowi innowacyjną metodę leczeniu wielu schorzeń narządu rodnego kobiety. Jest to nowe narzędzie pracy lekarza ginekologa, a jego wykorzystanie wiąże się z ingerencją mechaniczną za pośrednictwem promieni laserowych w tkankę wrażliwego i delikatnego narządu jakim jest pochwa kobiety.

Każda kobieta chcąca poddać się zabiegowi rewitalizacji pochwy metodą laserową powinna przejść odpowiednie badanie ginekologiczne połączone z wykonaniem cytologii. Kluczowa w ocenie możliwości zastosowania lasera u Pacjentki jest ocena makroskopowa pochwy, w tym ujścia zewnętrznego szyjki macicy. Niezbędne jest wykluczenie stanu zapalnego bądź zakażenia, a także dalsza diagnostyka w kierunku ustalenia etiologii wszelkich niepokojących zmian w obrębie pochwy. Lekarz przygotowujący Pacjentkę do zabiegu powinien również zebrać z Pacjentką staranny wywiad ginekologiczny i położniczy.

Właściwą kwalifikację może wykonać jedynie doświadczony lekarz specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa. Ze względu na znajomość anatomii narządu rodnego i doświadczenie kliniczne, samo przeprowadzenie zabiegu również powinno być przeprowadzone przez ginekologa zgodnie z rekomendacjami towarzystw medycznych.

W naszym gabinecie zabieg i kwalifikację do zabiegu laserem MonaLisa Touch przeprowadza tylko wykwalifikowany zespół lekarski z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i naukowym w ginekologii i położnictwie.

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów na temat MonaLisa Touch
1. Leczenie nietrzymania moczu przy użyciu MonaLisa Touch

2. Kwalifikacja do zabiegu laserem Mona Lisa Touch

3. Życie seksualne z MonaLisa Touch

4. Rehabilitacja po porodzie

5. Laser MonaLisa Touch we Wrocławiu